Як вибрати пральну машину? Які основні характеристики та можливості необхідно знати
Перша пральна машина була запущена у виробництво в кінці дев'ятнадцятого століття. Тоді ці пральні машини з ручним приводом стали справжнім бумом, поява якого значно полегшило працю всіх домогосподарок. Час йде, і в наші дні тільки старше покоління пам'ятає пральні машини активаторного типу, куди потрібно було заливати воду певної температури, і де дозволялося прати далеко не всі речі. Сучасні виробники побутової техніки з кожним роком прикладають максимум кмітливості й зусиль, щоб зробити прання ще більш простим і навіть приємним заняттям. Сьогоднішній асортимент пральних машин-автоматів величезний. І перед вибором однієї з моделей, перед її покупкою ми пропонуємо ознайомитися з нашою статтею, яка допоможе вам відповісти на запитання - Як вибрати пральну машину?
Тип завантаження та розміри
Перед вибором пральної машини рекомендується визначитися з місцем, де вона буде розміщена. Зверніть увагу на те, наскільки зручно вам буде завантажувати білизна в цьому місці, чи достатньо простору для відкриття дверцят люка. І вже потім вибирайте стандартну, вузьку або компактну пральну машину. Потім слід визначити для себе тип пральної машини: з вертикальною або фронтальним або завантаженням.
На нашому ринку вважаються традиційними пральні машини з фронтальним завантаженням і глибиною в 60 сантиметрів. Але так як не в кожній квартирі таку машину можна комфортно розмістити, виробники надають безліч моделей із зменшеною глибиною. Чудово вирішують проблему браку місця компактні пральні машини з фронтальним завантаженням. Функціонально вони відрізняються від своїх «повнорозмірних колег» тільки меншим обсягом завантаження.
Пральні машини з фронтальним завантаженням багато споживачів вибирають через можливість самим стежити за ходом прання. Такі моделі також зручні тим, що на їх поверхні можна що-небудь розмістити (наприклад, поставити засоби для прання). Пральна машина з фронтальним завантаженням легко вписується в меблі на кухні. Обираючи таку машинку, враховуйте діаметр люка. Чим більше його розмір, тим зручніше буде завантажувати і вивантажувати великі речі.
Пральна машина з сушкою Bosch WVD 24460
Об'єм завантаження
Перед вибором пральної машини, ви повинні вже приблизно уявляти який обсяг білизни ви будете в неї завантажувати. Відштовхуючись від цього, зупиняйтеся на моделі з барабаном потрібної місткості. Компактні моделі, які не займають багато місця, вміщують приблизно 3 кг сухої білизни (хот, зустрічаються і восьмікілограммовие «гіганти»). Ну а найпоширеніший обсяг барабана пральної машини, чия місткість оптимальна для сім'ї з 3-4 чоловік - це 5 кг.
Клас прання і енергоспоживання
Класи прання, енергоспоживання і віджимання є важливими параметрами, від яких залежить ефективність та економічність роботи пральної машини, який вологості білизну ви отримаєте після прання. Кожна з цих характеристик позначається латинськими літерами від «А» до «G». Найкращі характеристики позначаються «A», найнижчі - «G». Окремо варто відзначити функцію Віджим, де число оборотів в хвилину характеризують вологість білизни на виході. Оптимальною вважається швидкість в 1000 об / хв.
Сушка
Пральна машина з сушкою значно полегшує будь-який процес прання. Зазвичай, віджимаючи на високих оборотах бавовняну білизну або синтетичний одяг, на виході виходять речі саме тієї вологості, коли їх зручно гладити. Важкої ж одязі, постільній білизні і щільним скатертинам навіть після тривалого віджимання необхідно «досушують». І якщо потрібно повне висушування таких речей, тоді допоможе тільки сушка. Функція дуже зручна, але і до ціни пральної машини помітно додає.
Пральна машина Panasonic NA-140VG3
Програми і опці
Практично для всіх пральних машин існує, як мінімум, чотири типи програм прання: прання синтетичних виробів, прання виробів з делікатних тканин, прання виробів з вовни, а так само бавовни та льону. На цій основі створюються додаткові програми прання. У кожного виробника, навіть у кожної моделі може бути свій набір таких програм. Тут слід вибирати, виходячи зі своїх переваг.
Програми ручного прання делікатних тканин: Дуже корисна програма, яка дозволяє прати в машинці речі, призначені для ручного прання, зі відповідним маркуванням. з маркуванням. Зустрічаються також програми ручного прання для шовку та вовни.
Короткий цикл прання: Досить затребувана програма, яка присутня в більшості, навіть найпростіших пральних машинах. Ця прання призначена для слабозагрязненного білизни і займає, як правило, не більше 30 хвилин.
Захист від сминания: Передбачена у багатьох пральних машинах. Реалізована різними способами, функція антісмінанія передбачає певне обертання барабана після віджимання (утворюється менше складок на білизні) і призначає додаткові полоскання і / або відключення зливу після полоскання.
Функція інтенсивного прання: Покликана справлятися з сильними забрудненнями. Це досить тривалий процес прання, який проходить при високій температурі і з прискореним обертанням барабана. Як правило, тут передбачається і додатковий цикл полоскання.
Біопрограмма: Біопрограмма (біо-фаза) зустрічається у більшості пральних машин. Прання проводиться при температурі до 40 ° C з використанням порошків з біодобавками (біопорошків). У такому режимі особливо добре видаляються плями від харчових продуктів (соуси, кетчуп, жирні плями). Але використання таких порошків все ж небезпечно для шовку та вовни.
Прання різних типів речей: Призначена для прання дитячої білизни, джинсів, кросовок і т.п. Тут передбачаються найоптимальніші умови для прання конкретного типу одягу.
Електронні системи контролю процесу прання: У різних моделей пральних машин вони можуть носити різні назви:, Logic Control, Fuzzy Control, Fuzzy Logic. Ці системи управляють процесом прання, ретельно контролюючи його. Машинка сама коригує умови прання в залежності від кількості та типу білизни, регулює час полоскання і витрата води. Завдяки цьому, досягається найкращий результат при найменших витратах.
Aqua stop: Встановлені датчики рівня води забезпечують захист від протікання, блокуючи подачу води при виявленні ушкоджень. Наприклад, у пральних машин Miele ця функція називається Waterproof-Metall.
Автоматичне балансування барабана: Під час віджимання автоматичне балансування забезпечує достатньо рівномірний розподіл білизни у барабані, завдяки чому помітно знижується рівень вібрації і шуму.
Автоматичне дозування води: Скорочує електроспоживання та час прання, визначаючи необхідну кількість води для конкретної кількості і типу білизни.
Aqua-sensor: Це контроль ступеня прозорості води, який дозволяє скорочувати час прання і економити воду. Наприклад, якщо після двох полоскань датчик виявить, що вода досить прозора - наступне полоскання автоматично скасовується.
Контроль піноутворення: Завдяки йому пральна машина може відстежити кількість піни, включаючи при необхідності додаткове полоскання.
На цьому все. Сподіваємося, що тепер, пізнавши основні характеристики, ви зможете вибрати пральну машину з урахуванням всіх необхідних функцій.
|